Urias Klaudia

 

URIAS Klaudia
Urias sündis 11.08.2009 Klaudia kasvanduses

isa: RU* Milamos Arnold (SBI c) sünd: 28.05.2008
ema: FIN* Tärn Nättinukka (SBI a 21) sünd: 04.08.2007

Urias elab Tallinnas, koos birmatüdruk Freyaga.

Uriase pildigalerii avaneb sellelt pildilt
Urrike

Esimene näitus 2010 veebruaris. Sellel näitusel selgus kuiväga Urri on oma isa moodi, käitudes rahulikult ja magades igal võimalikul momendil. Urias osales näituse esimesel päeval (27.02.2010) klassis 11 ja kohtunik Bjarne Wikström hindas Urri välimuse ja iseloomu ‘Excellent’ (EX1). Sel näitusel kohtus Urias oma energilise õe Una Marine Klaudia’ga. Teisel näitusel osales Urias ikka veel noorte klassis ja kohtunik Elena Zagorskaja andis Urrile hinde EX1.
Kolmanda näituse ajaks oli Urias juba täiskasvanud ja võis osaleda avaklassis. Esimesel päeval kohtunik Pia Nyman kirjutas Urri kohta: “A big teddy bear :)” ja omistas Urrile esimese CAC sertifikaadi. Teisel päeval kohtunik Elena Zagorskaja, aga ei pidanud Urrit serdi vääriliseks  🙁 Põhjuseks parema esikäpa liig kõrgele ulatuv valge sokk (nn. ‘run’)
Septembris 2010 sõitsime Riia näitusele. Seal kõrged kohtunikud vaatasid Urrit igast küljest, kiitsid ta kasukat ja iseloomu ja suurust. Aga mõlemate arvamuseks oli, et Urri ei ole näituse kvaliteediga 🙁 kuna Urrikesel on selline enamjaolt roosakas ninake. Ninapeegel on nii suur viga, et seda ei lubata isegi aretuses ning sellega saidki Urri näitustel käimised seljataha. Ilus ja armas Urrikene on ja jääb meie kodu – suureks, kenaks, armsaks birmakiisuks 🙂

2011 aasta augustikuu lõpupäevadel tuli meie juurde elama Bijou, Klaudia kasvandusest. Urr esimesel, teisel päeval vaatles uustulnukat ülima tähelepanuga. Bijou vastas aga kõikidele lähenemiskatsetele susisedes. Järgmisel päeval Urr püüdis birmapreilit mängima meelitada ja see ka õnnestus 🙂 Nii sai Urr omale ülienergiline, pika sabaga saleda sõbranna.
2012 aasta suvel, kui Bijou sünnitas oma esimese pesakonna, pidas Urr end pisikeste isaks. Niipea kui pisikesed oma pesa-kastist välja ronisid, siis Urr püüdis kohe nende kasti ennast elama sättida. .. ta mahtus sinna suhteliselt napikalt. Kui pisikesed juba suuremad, võttis Urr nad kohe oma hoole alla. Väiksed kasvasid kiiresti ja Urril oli nüüd kohe terve kamp mängukaaslasi.
Meie koju jääb sellest pesakonnast kenake, kartlik ja samas ülimalt uudishimulik Freya.