Aretusisase teenus

1. kui sul on isane, võid anda teda ka teistele loomapidajatele aretuseks.
2. kui sul ei ole isast, saad kasutada aretusisase-teenuse pakkumist teistelt aretajatelt.

Aretusisase saamine ei ole sageli lihtne. Paljud kasvatajad ei soovi oma isasega teha liialt palju kassipoegi ja häid aretusisaseid ei anta kasvatusest välja.

Samuti isase kassi omanikud soovivad külastada neid emaseid kasse ja testida paljusid asju. Mitte iga emase kassi omanik ei taha sellistes küsimuses koostööd teha. Lisaks on paljud isase omanikud mingil hetkel huvitatud aretusisase teenusest ja siis nad teevad vahetust teiste isaste omanikega. Kui sul ei ole sobivat isast endal, ei ole selline vahetus võimalik. Isase omanikud võivad saada ka palju ettepanekuid oma kassile ja nad võivad olla väga valivad emaste kasside suhtes. Võõrad kogevad sageli seda kui suletud ringi ja see on tõepoolest sageli nii. Seda seetõttu, et palju on rajatud usaldusele: emase kassi omanik peab viima oma kassi välja turvalisest keskkonnast, kus ta on hästi hooldatud ning ta võib naasta koos mõne soovimatu ja vastiku infektsiooniga. Samuti ei soovi isase omanik oma kassi nakatada mingi kummalise infektsiooniga ja ta tahab, et tulevased kassipojad oleks vastutustundlikult hooldatud. Seetõttu ongi sageli tegemist sellise asjaga, et “käsi peseb kätt” …

Kui sa leiad isase omaniku, kes on kohe nõus, et tema kass sobitub sinu kassiga, ära hüppa kohe rõõmust. See võib tunduda kummaline soovitus, sest sa oled ju lõpuks leidnud inimese, kes aitab teil saada esimese pesakonna. Aga kui ta on nii kergesti nõus teiega, siis imselt pakub paaritumist kõigile. Siis küsige endalt, kui huvitavad on teie tulevased kassipojad geenifondi mitmekesisuse seisukohalt? On nad huvitavalt ristatud kassipojad, kelle põhjal saab ehitada üles oma kasvanduse eesmärgi või hoopis kolmteist-tosinat kassipoega, kelle sarnaseid näete igas teises leibkonnas? Pealegi, kui isase omanik ei oota, et teie kass on testitud haiguste ja puuduste suhtes, siis tekib küsimus, kas ta tegi teste oma kassil? Kas soovite kindlasti kassipoegi just sellelt isaselt? Aretuse kassidel (nii emastel kui isastel!) tuleks minimaalselt testida leukeemia (FeLV) ja immuunsuse defekti (FIV) viiruste suhtes ja muidugi peaks loomadel olema kehtiv vaktsineerimine.

Aretusisase ostmine ei ole ka alati lihtne. Paljud kasvatajad ei taha müüa oma isaseid kassipoegi teistele loomapidajatele. Selleks on mitmeid põhjuseid:
* Isasel võib olla palju järglaseid (isane võib saada palju rohkem järglasi aastaga, kui emane kass). Nagu aretaja sa lihtsalt ootad ja vaatad, kas uus omanik käsitleb isase vastutust õigesti.
* Peale selle, avatud eluasemel ei ole isast lihtne pidada. Mitte kõik ei järgi eeskirju ja erinevad kasvandused omavad kinnist eluaset. Selle tulemusena isane hoitakse mõnikord kõige sobimatumates kohtades: keldris, pööningul, kasvanduse väikeses tagaruumis …. see on ka asi, mida paljud aretajad ei taha , et juhtub tema väärtusliku kasvandikuga.

Kui te aretajana müüte isast kassipoega, palun mõtelge esmalt, mida teete ja pöörake järgmistele küsimustele tähelepanu:
* Kas see teie isane on hea kombinatsioon tema tulevaste emastega?
* Mis piirangud on lisatud käesolevale kassipojale? Peaaegu mitte mingeid, aretaja müüb isase kassipoja aretamiseks ilma piiranguteta?
Näiteid piirangutest:
a) maksimaalne arv aretusisase-teenusele või üldse mitte seda teenust lubada.
b) maksimaalne vanus kuni lõikamiseni (pärast mida ta peab olema kastreeritud ja peab olema pereliige ilma piiratud aretusisase majutuseta)
c) kassipoegade arv, mida võib müüa teistele loomapidajatele või lubada ainult emaseid kassipoegi ja mitteühtegi lõikamata isast kassipoega.
Igasugused konstruktsioonid on võimalikud. Ole väga kriitiline, milliste piirangutega olete nõus ja millistega mitte.
* Kas on mõtet üldse osta isast, kui teil ei ole lubatud anda aretusisase-teenust ja teil endal on ainult 1 või 2 emast?
* Isegi kui isane on väga ilus ja hea sobivusega teie emastele ja muudele emastele kassidele naabruses, siis millist mõju ta avaldab geenifondile kui teie kaks emast on nagu „vanemtüürimehed“?
* Enamik aretajad ei taha lõputult korrata sama paaritamist (see on nagu puhas korrutamine mitte tegelemine hoolikalt kavandatud kombinatsioonidega!) Ja nii pärast kahte paaritust on teie isane juba “lõpusirgel”. Kas ei oleks lihtsam otsida kaks aretusisase-teenust selle asemel, et osta kõuts? Lisaks eespool kirjeldatud olukorda on palju odavam maksta kaks aretusisase-teenust, kui osta kõuts (kogukulud oma isasel on muu hulgas: hind, kui sa impordid kassipoja, siis transpordikulud ja võibolla impordimaksud. Looma eest hoolitsemine vähemalt aasta, tervise kontrollid ja testid …). Pluss asjaolu, et mõned isased lihtsalt ei ole rahul nii väheste paaritustega.